EN|RU|UK
 За кордоном
  12579  58
Матеріали за темою:

 "Україна тяжко, але все-таки якось дряпається в потрібному напрямку, Росія остаточно загрузла у своєму глухому куті", - Сенцов написав лист із СІЗО Тюмені. ДОКУМЕНТ

Засуджений в Росії український кінорежисер Олег Сенцов, чиє місцеперебування досі було невідоме, надіслав лист із СІЗО Тюмені. Він вважає, що його етапують у найпівнічнішу колонію суворого режиму в селищі Харп, яка відома своїми суворими умовами утримання.

Лист на сайті "Відкрита Росія" оприлюднила правозахисниця Зоя Свєтова, повідомляє Цензор.НЕТ.


Правозахисниця нагадала, що Олега Сенцова, який відбував 20-річний термін у колонії суворого режиму в Якутську, етапували в невідомому напрямку на початку вересня. 9 вересня члени Іркутського ГНК знайшли Сенцова в СІЗО Іркутська. З тих пір ні його родина, ні адвокати нічого не знають про його місцеперебування і не знають, куди його везуть.

"29 вересня я отримала поштою лист від Сенцова. На останній сторінці дата - 17.09.17, м. Тюмень. На конверті штамп - Тюменська область, ФКУ СІЗО-1, м Тюмень, печатка інспектора з перевірки кореспонденції. Відправлено 21.09.17. До Москви лист йшов тиждень. Олег Сенцов пише дуже нечасто. Як з'ясувалося з його листа, в якутській колонії йому місяцями не віддавали листи, які йому надсилали друзі, родичі і незнайомі люди з усього світу. Тому ми не знаємо, чи всі його листи опервідділ колонії відправляв адресатам Сенцова", - повідомила Свєтова.


"Кілька місяців тому ФСВП Росії відмовила мені в інтерв'ю з ним, а коли я оскаржила цю відмову в Замоськворецком суді, представник ФСВП порадив мені написати Сенцову лист і отримати відповідь на питання, які б я хотіла поставити йому в очному інтерв'ю. Я пояснила, що до Сенцова листи не доходять. Представник ФСВП здивувався і не повірив. Я була права. Будь-які повідомлення засудженого, направлені на волю, - це як лист, покладений в пляшку і кинутий в море - може, дійде. Вважаю, що лист Олег відправив, щоб всі, хто про нього турбується, знали, де він перебуває і що з ним відбувається", - уточнила правозахисниця.

Публікуємо лист Олега Сенцова з незначними скороченнями.

Україна тяжко, але все-таки якось дряпається в потрібному напрямку, Росія остаточно загрузла у своєму глухому куті, - Сенцов написав лист із СІЗО Тюмені 01

Україна тяжко, але все-таки якось дряпається в потрібному напрямку, Росія остаточно загрузла у своєму глухому куті, - Сенцов написав лист із СІЗО Тюмені 02


"У мене все нормально. Їду. Вивезли несподівано з Якутії і везуть у Ямало-Ненецький автономний округ. А там лише одне місце для відбування покарання - це легендарний Харп. Як там було і як там є, я думаю, що ти знаєш краще за мене. Нічого хорошого від цього відрядження не чекаю. Поготів, проїхавши іркутський і омський централи, маю собі певне уявлення про те, як буває погано, і не тільки з розповідей.

Фізично мене, звичайно, ніхто не чіпає, але ти прекрасно розумієш, що ця система може викривлено карати і знущатися, не застосовуючи грубу силу.

Та хай, все буде добре!

Довго не писав, бо якось не було настрою зовсім. І не тому, що у мене якась депресія або занепад духу. Я цим не страждаю, навіть не сумнівайтеся!

Просто я взагалі не товариська людина, і бувають періоди, коли я це зовнішнє спілкування мінімізую.

Якутський опервідділ, до речі, цьому дуже сприяв, за цей рік він мені видав на руки дві листівки: одну на Новий рік і другу на день народження. Зате перед від'їздом повернув не тільки коробку зі старими листами, які зберігалися всі ці півтора року у них, а й приблизно сотню нових, які вони збирали протягом року і тільки тепер вирішили віддати своїх паперових заручників. Тепер ось їду, дорогою читаю. Ще віддали з десяток книг, які мені прислали, але тільки не видавали.

Проклинаючи все, тягну за собою цю дуже цінну для мене літературу етапами, але покинути шкода. Нехай мені не надсилають більше книг, добре? А то надсилають не те, що мені потрібно, а викинути я не можу, тому роздаю принагідно і завжди ношу з собою, але вже на межі можливостей з транспортуванням цієї рухомої бібліотеки!

І посилок, не замовлених мені, теж надсилати не потрібно, бо посилка дозволена раз у три місяці, і я краще напишу Наташі (сестрі Олега Сенцова. - Ред.) або ще комусь, може, через тебе, що саме мені птрібно, і отримаю саме те. А то були ситуації, коли якась добра душа зглянеться над бідним політзеком і надішле невелику посилочку якихось непотрібних дурниць, а посилкові запаси використовуються, потім знову чекати три місяці, щоб отримати те, що потрібно.

Я як приїду на місце, напишу.

І, закінчуючи нагальну тему, яка, до речі, займає досить велику частину життя арештанта, попроси сестру Наташу, щоб вона мені кинула на мій тюремний рахунок тисяч 10 рублів. Якраз я приїду, вони мене наздоженуть.

До речі, про добрі вчинки, які призводять до не завжди гарних результатів.

Клімкін намагався до мене додзвонитися на мій день народження в липні, і приїжджали "Pussy Riot" з Альохіною в Якутськ мене підтримати. Це дуже здорово! Але замість дзвінка мені дали черговий ШІЗО (четвертий чи п'ятий навіть), а потім взагалі вивезли в суворіше місце - Харп. Наказ про це Федеральна служба виконання покарань Росії підписала наприкінці липня. Це зовсім не означає, що не треба нічого робити.

Ви там, на волі, можете робити все, що вважаєте за потрібне на мою підтримку або інших політзеків, просто знайте, що у місцевих керівників своя логіка в голові, і реагують вони часто ось так.

Зрештою на Північний полюс же вони мене не вивезуть сидіти?

Загалом у мене все нормально, і я сподіваюся, що я вивезу (нерозбірливо) цю поїздку і перебування в кінцевій точці на залишках свого здоров'я. Сподіваюся, що ви там теж не влаштовуватимите з цього приводу істерики, бо я сиджу не один, нас багато, і у мене далеко не найгірші умови.

А так я займаюся тим, що і завжди: читаю, зокрема вже англійською, правлю і доповнюю написані сценарії - цю роботу можна робити майже вічно, але думаю, що ще на пару збірок мене вистачить, фізкультурою у міру сил, ну і всякі дрібниці.

Стежив, звичайно, принагідно за подіями в Україні та Росії. Ну нічого хорошого сказати не можу - звідси погано видно, можливо.

Україна тяжко, але все-таки якось дряпається в потрібному напрямку, Росія остаточно загрузла в своєму глухому куті, і що робити далі, ніхто не в курсі.

Як і раніше не сумніваюся ні в успіху, ні в перемозі, ні в тому, що все буде добре і навіть дуже!

На цьому прощаюся, ваш Олег Сенцов. Тюмень, 17.09.17.

P.S. Сюди писати не треба, я скоро поїду далі, раніше ніж ти навіть одержиш цього листа.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p457593
TUZsUVVYVjBSMEV3VEVSU2JEbERPVEJaU0ZKcVRrTTJNRnBaWnpCTVpsRnpUa2RCTUZsUVVtZzVRemt3VEdwUmRYUkRORWxPUTNsSlRrZEJNRmxSZGt3NVEyZ3dURmhSZG1SSFJ6Qk1OMUZ6YVRoMk1FdElVV2gwUTFnd1NqVTRNRXd2VVhaMFF6Y3dXbUpTWjNSRGVVbzVSMUF3VEdaUmRtUkhWdz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору