EN|RU|UK
 Політика України
  19713  93

 "Свекруха подумала, що це шахрай, і закрила його на замок до приїзду сина", - Корчак про детектива НАБУ. ФОТО

корчак

Глава НАЗК Наталія Корчак докладно описала на своїй сторінці всі порушення, які на її думку зробили детективи НАБУ.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Фейсбук Корчак.

"Щодо вчора. Як проводилися "слідчі дії" та про "закритого детектива НАБУ". Внаслідок нічних подій мати мого чоловіка, Надія Іванівна Тімер-Булатова, звернулася до поліції із заявою про перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу та незаконного проникнення до житла фізичної особи.
Читайте також: Порушивши кримінальну справу проти мене, Ситник хоче тиснути на главу НАЗК, - Корчак
Щодо процесуальних порушень, вчинених детективом під час проведення так званих "слідчих дій" в рамках кримінального провадження, що розслідується НАБУ, слід окремо виділити:
- порушення порядку повідомлення про слідчу дію та вручення повістки (особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за 3 (три) дні до дня, коли вона зобов'язана прибути за викликом (ч.8 ст. 137 КПК). Натомість детектив НАБУ повідомив лише про те, що йому необхідно задати декілька питань. Жодних повісток Надії Іванівні не вручалося. При виході з квартири він залишив якийсь документ на столі, вже потім показуючи на камеру, що то була повістка. Як випливає з її змісту, підписи свекрухи про отримання такої повістки на ній відсутні;

- порушення прав свідка, які до того ж взагалі не були роз'яснені слідчим (ч.1 ст.66 КПК України, зокрема таких найважливіших як право на правову допомогу адвоката, право відмовитися давати показання стосовно себе та близьких родичів, право ознайомлюватися з протоколом допиту та вносити до нього доповнення, зауваження тощо);

- порушення порядку проведення допиту (зокрема, ст. 224 КПК України, а саме: згідно з ч.1 вказаної статті "Допит проводиться за місцем проведення досудового розслідування або в іншому місці за погодженням із особою, яку мають намір допитати". Однак в цьому випадку слідчий не пояснив особі, що її мають намір допитати та що вона є свідком і має прибути на виклик за місцем проведення досудового розслідування, а зазначив, що хоче лише "задати декілька питань". Відповідно до ч. 3 цитованої статті "Перед допитом встановлюється особа, роз'яснюються її права, а також порядок проведення допиту". Свекрусі не було повідомлено, що її мають намір саме допитати та не роз'яснено її права як свідка", - пише вона.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Свекруха голови НАЗК Корчак замкнула в квартирі детектива НАБУ, який прибув з метою вручення повістки (оновлено). ВІДЕО


Свекруха подумала, що це шахрай, і закрила його на замок до приїзду сина, - Корчак про детектива НАБУ 01

"Ну і щодо основного вчорашнього меседжу, який став головним для НАБУ - "свекруха Корчак зачинила в квартирі детектива".
Коли заходив до квартири, слідчий швидко махнув документом, схожим на посвідчення, але вона не встигла розібрати, що там написано. Оскільки спочатку він сказав, що задасть декілька запитань, а сам почав заповнювати заздалегідь заготовлений протокол допиту, не давав їй його прочитати та вимагав поставити підписи, свекруха подумала, що це шахрай, та подзвонила сину. Він викликав поліцію. До приїзду поліції, щоб шахрай нікуди не втік, закрила замок.

Ну і окрема "подяка" детективу, який прийшов коли стемніло, близько 6 вечора до людини похилого віку, яка перебувала вдома одна з малою дитиною. Це безумовно, дуууже професійно і дуууже цивілізовано… Саме завдяки ВАШИМ методам роботи мати мого чоловіка госпіталізована".

Свекруха подумала, що це шахрай, і закрила його на замок до приїзду сина, - Корчак про детектива НАБУ 02Источник: https://ua.censor.net.ua/p462429
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору