EN|RU|UK
 Політика України, Фоторепортаж
  11979  47

 Україна і Франція домовляться про взаємний обмін водійських посвідчень, - Аваков. ФОТО

Угода про взаємне визнання водійських прав передбачає, що громадяни України, які легально проживають у Франції, і французи, які законно проживають у нашій країні, зможуть обміняти свої національні водійські посвідчення на аналогічні документи країни проживання. Подібні угоди вже існують між Україною, Італією та Іспанією.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Департамент комунікації МВС, про це йшлося під час зустрічі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з міністром внутрішніх справ Франції Жераром Колломбом.

"Досі з українським посвідченням водія можна було їздити не більше року в європейських країнах, а потім потрібно було отримувати національні права, склавши теоретичний і практичний іспити і заплативши від 600 до 1000 євро. З урахуванням того, як багато українців сьогодні живуть і працюють у Франції, питання спрощення і здешевлення процедури взаємного визнання національних прав і їх обміну, перестає бути окремим випадком, воно дуже важливе й актуальне для нас. Тому ми докладемо максимум зусиль для оформлення Угоди щодо взаємного обміну водійських посвідчень із Францією", - сказав Аваков.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Відеофіксація правопорушень дасть змогу істотно знизити аварійність і смертність на дорогах, - Аваков

Як зазначається, нова Угода не скасовує норму закону, згідно з якою українці в Італії, Іспанії, а італійці, іспанці в Україні не мають права користуватися національними водійськими посвідченнями більше року після отримання офіційної реєстрації.

Однак тепер обмін буде здійснюватися без складання теоретичних і практичних іспитів і відповідно без витрат на їх оплату. Процедура обміну буде займати деякий час, оскільки для з'ясування дійсності і достовірності документів буде проводитися спеціальна перевірка. У разі видачі нового водійського посвідчення українське буде вилучатися.

"Дія Угоди щодо взаємного обміну водійських посвідчень поширюється на громадян України, які легально проживають в Італії, Іспанії, є резидентами країни менше чотирьох років та мають дійсні українські посвідчення водія. Однак, обміну не підлягають недійсні або підроблені документи. Громадяни, які за станом здоров'я не можуть керувати автотранспортом, не зможуть скористатися процедурою обміну прав. А також обмін обмежується тільки тими категоріями автотранспорту, які вказані в національних правах", - повідомляє МВС.

Також читайте: Питання автомобілів з іноземною реєстрацією потребує негайного врегулювання, - голова МВС

Окремо Арсен Аваков подякував французькій стороні за всебічну підтримку України. "Я хочу подякувати за вашу підтримку і значний внесок Франції в реформування системи МВС. Угода щодо взаємного обміну водійських посвідчень, питання співпраці в сфері кібербезпеки, боротьби з міжнародною організованою злочинністю та обмін досвідом між французькою жандармерією і Нацгвардією, - пріоритетні вектори взаємодії для нас", - заявив міністр внутрішніх справ.

Своєю чергою міністр внутрішніх справ Франції Жерар Колломб заявив, що Франція готова підтримувати ініціативу Міністерства внутрішніх справ України з питання взаємного обміну водійських посвідчень, а також нарощувати співпрацю у сфері безпеки з Україною.

Україна і Франція домовляться про взаємний обмін водійських посвідчень, - Аваков 01

Україна і Франція домовляться про взаємний обмін водійських посвідчень, - Аваков 02Источник: https://ua.censor.net.ua/p463644
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору