EN|RU|UK
 Київські новини
  18395  49

 Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

У Києві під час будівельних робіт із заміни дерев'яних сходів на бетонні на Старокиївській горі в районі Пейзажної алеї екскаватор випадково розкопав культурний шар, який за знайденими матеріалами можна віднести до ХІІ-ХVI століття.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав голова ГО Блок соціального партнерства "Порядок і Достаток", передає Цензор.НЕТ.

...

"Сенсаційна знахідка в серці Києва. Під час земляних робіт із заміни дерев’яних сходів на бетонні на Старокиївській горі 18 квітня екскаватор, риючи котлован прямо перед Історичним музеєм в кінці Десятинного провулка, зрізав культурний шар, який за знайденими в котловані матеріалами можна продатувати часом 12-16 сторіччя.  Будівельниками відкрито частину культурного шару, який не був раніше відомий і не досліджений археологами - край дерев'яної споруди і залишки горна майстерні, про що свідчить шлак, фрагменти глиняної стінки печі та темні прошарки на стінці від викинутої золи - аналогічні печі були відкриті при розкопках на сусідніх ділянках. Також виявлено рів, який відповідає рову на кресленні 1909 р. видатного українського ученого-археолога Вікентія Хвойки. Частину культурного шару екскаватор знищив, і міг би повністю розтрощити недосліджене місце, але неподалік місця проведення земляних робіт опинилися активісти Штабу оборони Києва", - розповів Місюра.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Прокладаючи кабель в Івано-Франківську, виявили масштабне поховання жертв політрепресій – ймовірно, там є останки жінок і дітей. ФОТОрепортаж

На цей момент будівельні роботи були припинені, а про знахідку сповістили вчених-археологів з Інституту археології та Національного музею історії України. Активісти звернулися до КМДА з проханням зберегти археологічну знахідку. Також вони вимагають найближчим часом закінчити роботи з реставрації сходів і дати археологам можливість приступити до розкопок.

"Західна частина Дитинця майже не досліджена (на карті) - це робить будь-які розкопки в цьому секторі надзвичайно важливими для вивчення історії виникнення міста Києва. Киянами роботи було зупинено, про знахідку повідомили вчених-археологів з Інституту археології та Національного музею історії України – до речі, заснованого у 1899 році Вікентієм Хвойкою, котрий свого часу проводив розкопки і ґрунтовні дослідження цього місця - Дитинця, від якого бере початок Київська Русь - Україна. Кияни звернулися до КМДА щодо збереження археологічної знахідки. Перший заступник мера Олександр Спасібко пообіцяв наступного дня вийти на місце земляних робіт і в разі підтвердження інформації вжити заходів для збереження цінної знахідки. Завдяки втручанню міської влади котлован з археологічними знахідками було прикрито дерев'яними щитами для захисту культурного шару, котрий мають дослідити вчені. Для фіксації факту цінних знахідок на місце робіт співкоординатором Штабу оборони Києва Петром Михайленком була викликана поліція. Працівники Національного музею історії України на чолі з директором прийняли за актом знайдені артефакти на відповідальне зберігання. Олександр Спасібко запевнив киян, що роботи призупинено, зріз закрито, і питання знаходиться на контролі київського міського голови. Штаб оборони Києва звертається до київської міської влади з закликом прискорити роботи з реконструкції сходів та дати можливість археологам приступити до дослідження виявлених знахідок", - резюмував Місюра.

Також читайте: Київрада попередньо ухвалила рішення про припинення договору із забудовником на Поштовій площі

Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 01
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 02
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 03
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 04
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 05
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 06
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 07
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 08
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 09
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 10
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 11
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 12
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 13
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 14
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 15
Під час будівельних робіт на Пейзажній алеї в Києві розкопали старовинні артефакти і давню споруду ХІІ-ХVI століть 16

Источник: https://ua.censor.net.ua/v3063594
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору