EN|RU|UK
 Політика України
  46971  259

 Зміцнення українських позицій, жорстка відповідь на провокації та розвиток систем протиповітряної оборони, - Наєв про операцію Об'єднаних сил. ВIДЕО

Необхідність проведення операції Об'єднаних сил викликана тим, що частина території Донбасу де-факто окупована російськими військами.

Про це на брифінгу заявив командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв, передає Цензор.НЕТ. 

...

"Головною відмінністю операції Об'єднаних сил є те, що це військова операція. На це є свої причини. Зараз ми маємо справу не лише з так званими "ДНР" та "ЛНР", які Верховна Рада визнала терористичними організаціями. Очевидно, що йдеться про окупацію частини нашої території де-факто російськими окупаційними військами. Насправді, 1-й та 2-й армійський корпуси, створені в "ЛНР" та "ДНР", є класичними російськими підрозділами, сформованими зі штатів і за статутами ЗС РФ. Вони підпорядковані й перебувають під контролем командування Південного військового округу ЗС РФ. Обидва корпуси входять до складу 8-ї армії. Звідти ж отримують озброєння, боєприпаси, паливо, грошове забезпечення та продовольство. Всі посади від командира роти і вище в цих формуваннях укомплектовані російськими офіцерами. Комплектуються ці підрозділи російськими "відпускниками" та "добровольцями", з-поміж засуджених злочинців, російських націоналістів-авантюристів, які вербуються для участі у війні в Україні російськими військовими комісаріатами. Таким чином, ми маємо справу з російською агресією", - пояснив Наєв.

"З початком операції військовослужбовці ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, працівники правоохоронних органів, які залучаються до вжиття заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі збройній агресії РФ, підпорядковуються командувачу Об'єднаних сил, рішення і накази, якого є обов'язковими до виконання", - додав він.

"Знаю, що мешканці Донбасу по обидва боки від лінії зіткнення найбільше побоюються активізації бойових дій. Ми розуміємо це. Саме тому хочу акцентувати - ми не прогнозуємо загострення бойових дій у зв'язку з початком операції. Операція Об'єднаних сил спрямована на встановлення миру, на ліквідацію будь-яких обмежувальних ліній і штучних бар'єрів, які нині розділяють громадян України та цілі родини. Ми прийшли не для того, щоб розпалювати конфлікт, а для того, щоб прискорити його завершення", - акцентував Наєв.

"Основні зусилля будуть спрямовані на зміцнення українських позицій на лінії зіткнення. Це означає, що буде проведено обов'язкове доукомплектування і зміцнення оборонних споруд, створення нових укриттів для особового складу і техніки. Ми також маємо намір переглянути схему мінно-вибухових загороджень. Звільнити від вибухівки ті ділянки, які заважають або створюють небезпеку для місцевого населення", - зазначив він.

"Ми не будемо миритися з системними обстрілами українських позицій, які проводить противник, порушуючи всі можливі домовленості та оголошене перемир'я. Унаслідок цих обстрілів майже щодня гинуть або зазнають поранень наші люди, українські військові. Такі односторонні обстріли з боку російських окупаційних сил є актом убивства. Відповідь на такі провокації буде жорсткою та невідворотною. Ми виходимо з того, що виконання Мінських угод не позбавляє Об'єднані сили права на самозахист, тобто на захист від вогню та реагування на дії терористів усіма доступними способами", - зазначив Наєв.

"Військова діяльність супроводжуватиметься апробацією та подальшим упровадженням елементів новітніх систем автоматизованого керування військами. Це дозволить на практиці проводити випробування в таких чутливих сферах, як розвідка і контроль повітряного простору, особливо в тому, що стосується використання систем протиповітряної оборони. Противник може вважати це відповіддю на погрози, які надходять від деяких російських діячів щодо планів розширення агресії проти України або щодо залучення нових засобів, наприклад авіації. Відповідь збройних сил на такі дії, якщо противник на них зважиться, буде швидкою та ефективною", - пояснив він.

"Військова операція це лише один з елементів досягнення головної мети - відновлення на всій території українського Донбасу мирного, безпечного та забезпеченого життя. Операція Об'єднаних сил має низку особливостей, зокрема, вводяться поняття району бойових дії та зони безпеки. Тимчасовий особливий порядок, який там може діяти, містить деякі тимчасові обмеження в свободі пересування, які запроваджуються з міркувань безпеки громадян. Одна із цілей таких заходів - недопущення вивезення зброї, боєприпасів, вибухових та інших небезпечних речей з району конфлікту. Акцентую, що введення обмежень має тимчасовий характер", - резюмував Наєв.

Источник: https://ua.censor.net.ua/v3064146
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору