EN|RU|UK
 Політика України
  3753  7

 Україна закликала органи ООН не визнавати звіту Росії про викиди й абсорбцію парникових газів через включення до нього Криму, - Мінекології. ВIДЕО

Включивши дані про АР Крим у звітність про викиди і абсорбцію парникових газів, Російська Федерація грубо порушила низку юридично зобов’язуючих міжнародних документів, недотримання яких несе загрозу міжнародному миру та безпеці.

Про  це у Бонні (Німеччина), на 48-му засіданні допоміжних органів Конвенції ООН зі зміни клімату, заявила голова української делегації директор Департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Мінприроди Світлана Гринчук, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу  відомства.

"АР Крим була і залишається українською територією, яка наразі внаслідок російської військової агресії окупована. І включення РФ  у звітність про викиди і абсорбцію парникових газів статистичних показників щодо території АР Крим та м. Севастополь є неприйнятним.  Це грубе порушення статуту ООН, Гельсінського заключного акта та  Статуту Ради Європи, і ми закликаємо Сторони та Секретаріат РКЗК ООН підтримати збереження  суверенітету та територіальної цілісності України", - заявила на відкритті сесії Світлана Гринчук.

Заяву української делегації підтримали своїми виступами представники делегації США, Канади та Австралії.

Одним з важливих завдань  української делегації на конференції Сторін  у Бонні -  протистояти зміні статусу Криму та не допустити  оприлюднення на сайті Секретаріату  інформацію, яку Росія подає з даними щодо території Криму.

"Ми закликаємо не визнавати, будь-яку, зміну статусу АР Крим і просимо здійснити  перевірку звітності,  представленої Росією", -  наголосила Світлана Гринчук.

У Мінекології зазначають, що на 48-му засіданні допоміжних органів Конвенції ООН зі зміни клімату делегати працюють над  підготовкою рішень для затвердження на COP24 у Катовіце (Польща) "Книги правил" Паризької кліматичної угоди, основна ціль якої  - не допустити зростання глобальної середньої температури більше 2°C.

Источник: https://ua.censor.net.ua/v3064241
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору