EN|RU|UK
 Політика України
  19660  67
Матеріали за темою:

 Екс-президенти Кравчук, Кучма та Ющенко підтримали створення Помісної церкви: "Вона стане непереборною духовною фортецею в боротьбі з російською агресією проти України". ВIДЕО

Надання автокефалії Константинопольською матір'ю-церквою відіграє важливу роль у зміцненні незалежності України, духовної та національної єдності українського народу.

Як передає Цензор.НЕТ, таку позицію три президенти - Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко - виклали у спільному зверненні до українського народу, про що повідомили на сьогоднішній прес-конференції.

...

"Ми вважаємо, що надання автокефалії Константинопольською матір'ю-церквою відіграє важливу роль у зміцненні незалежності України, духовної та національної єдності нашого народу, розвитку релігійної свободи, сприятиме зміцненню міжконфесійного діалогу в нашій країні", - сказав перший президент України Леонід Кравчук, зачитуючи звернення президентів.

"Ми переконані, що єдність українського народу, великою силою зміцнення якого буде автокефальна православна помісна церква, стане непереборною духовною фортецею в боротьбі з російською агресією проти України", - йдеться в зверненні президентів.

"Тому ми підтримуємо зусилля Президента України Петра Порошенка в цьому надзвичайно важливому для України питанні та звертаємося до всіх громадян, до всіх відповідальних політиків, громадських діячів із закликом об'єднатися навколо цієї великої мети й активно працювати", - сказав він.

Віктор Ющенко нагадав, що Українська православна церква єдина, яка за 90 років двічі офіційно порушувала питання про автокефалію.

...

Зі свого боку Леонід Кучма зазначив, що для отримання автокефалії Української православної церкви суспільство має консолідуватися.

...

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення. 

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.  

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України. 

Источник: https://ua.censor.net.ua/v3065064
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору