EN|RU|UK
 Економіка, Київські новини, Суспільство, Фоторепортаж
  72866  167

 Екс-керівники "Нафтогазу" облаштували закрите містечко з приватних маєтків на дамбі Київського водосховища, - "Наші гроші". ВІДЕО+ФОТО

Колишні керівники "Нафтогазу" через садівниче товариство "Бобер" зайняли близько 25 гектарів на дамбі Київського водосховища, незаконно огородивши територію державного лісу під закрите дачне селище, маєтки в якому мають кілька чиновників, народних депутатів та їхніх родичів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляють "Наші гроші".Садівниче товариство розташоване на дамбі з боку обвідного каналу водосховища - прямо навпроти маєтків дітей екс-глави "Нафтогазу" Світлани та Миколи Бакуліна та екс-заступника голови правління "Нафтогазу" Сергія Кацуби і його матері.


бобер
Червоним позначено територію садівничого товариства "Бобер", синім - ділянки лісгоспу.

Маєтки у СТ "Бобер" зокрема мають:

- Анатолій Бойко, син екс-міністра палива та енергетики Юрія Бойка;

- Євген Бакулін, який очолював "Нафтогаз" у 2010-2014 роках, зараз народний депутат від "Опозиційного блоку";

- Наталя Кацуба, дружина нардепа Володимира Кацуби і мати Сергія Кацуби (очолював закупівельний департамент "Нафтогазу", в парламенті минулого скликання був нардепом від Партії регіонів) і Олександра Кацуби (спочатку працював у "Чорноморнафтогазі", потім був заступником голови правління "Нафтогазу");

- Олександр Присяжнюк, син екс-глави "Чорноморнафтогазу" Анатолія Присяжнюка, сам у 2010-11 роках заступник директора ДП "Газ України", до 2013 року - заступник директора Департаменту реалізації газу НАК "Нафтогаз", зараз народний депутат від "Народного Фронту";

- Тетяна Присяжнюк, екс-дружина Анатолія Присяжнюка;

- Олена Юр'єва, швидше за все - донька екс-заступника глави "Нафтогазу" Геннадія Юр'єва;

- Віталій Заєць, партнер Анатолія Бойка по ПП "Сеттлер", батько Олександра Зайця, екс-заступника Анатолія Присяжнюка по Київській ОДА;

- Олена Федоричева, приписана за однією адресою із Сергієм Качером, співзасновником ТОВ "Ломбард Скарбниця", директором якого останні 13 років зазначений Євген Білаш - партнер Бойка і Зайця по фірмі "Сеттлер".

- Бойко Анатолій Юрійович, ділянка 0,24 га оформлена влітку 2011 року, будинок (?) кв.м.

бобер
Забудова дамби приватними маєтками стала можливою через неточності у законодавстві, а фактична приватизація лісогосподарських земель - через його порушення.

Дамба і канал є штучними спорудами, вони були створені в ході будівництва Київської ГЕС: дамба - для захисту сіл від затоплення, а канал - для дренажу. Дамба в цілому є гідротехнічним об'єктом, а згідно із Земельним кодексом, території, зайняті такими спорудами, повинні належати до земель водного фонду.

Відповідно до Водного кодексу, людям і недержавним фірмам і організаціям земля водного фонду може надаватися в тимчасове користування і під обмежене використання: сінокоси, рибні господарства, оздоровлення, рекреацію, спорт і туризм, а також вченим для дослідів. Однак територію дамби розділили на окремі ділянки, в тому числі під приватизацію.

Землі, які зайняв "Бобер", частково складаються з приватизованих ділянок, а частково із земель Вищедубичанського лісгоспу.

Земельні ділянки, на яких побудовані маєтки, спочатку мали сільськогосподарське призначення і видавалися під садівництво. На таких ділянках закон дозволяє зводити так звані садові будинки.

Разом з тим, ні Земельний кодекс, ні ДБНи не накладають обмежень за розмірами на таке будівництво. Таким чином, на ділянках СТ "Бобер" були побудовані маєтки до 500 кв. м. включно.

У грудні 2014 року, коли всі маєтки вже були зведені, цільове призначення змінили на рекреаційне, вид використання - під індивідуальне дачне будівництво.

Що стосується ділянок лісгоспу, то садівниче товариство зайняло близько 1,7 га землі лісгоспу уздовж берега - і ще близько 12 га лісового масиву. На прибережній ділянці у кількох "дачників" побудовані альтанки і гаражі для човнів, у кількох - облаштовані пляжі. На ділянці ж, де раніше був ліс, - побудовані гаражі, тенісний корт і дитячий майданчик.

Згідно з відповіддю Держкадастру на запит народного депутата Сергія Лещенка, обидві ділянки перебувають у державній власності, закріплені за ДП "Вищедубичанське лісове господарство" та дані про передачу їх ще комусь у користування/оренду відсутні.

За словами директора СТ "Бобер" Василя Коринчука, садівниче товариство взяло землю лісгоспу в оренду на 49 років. Разом з тим показати договір і надати його копію Коринчук відмовився.

У той же час, згідно з Лісовим кодексом орендарі лісогосподарських земель мають обмежені права використання ділянок, які взяли в користування: вони можуть проводити на орендованій ділянці господарську діяльність, зводити необхідні для цього тимчасові споруди, а також продавати продукцію, отриману в результаті такого господарювання.

Крім того, згідно з наказом Мінагропроду від 2012 року "Про затвердження Правил використання корисних властивостей лісів" громадяни мають право перебувати в лісах державної та комунальної власності вільно, безкоштовно і без спеціальних дозволів.

Источник: https://ua.censor.net.ua/v387392
VEhrdlVXdGtRM2N3VEhKU1p6bEROekJhWWxGMldIcFJhMlJES3pCTWJsRjFkRU1yWms1RFlUQk1SRkpvZEVkRU1FeElVWE5EUkZGdlpFTXhNRmxFVVhNNVIxY3dUR3QyVERsRE5qQk1OMUpuVGtkRU1Fd3ZVbWgwUjFjd1dUazRNRXhZVVhWMFF5c3dUSFpSZG5SRGVqQmFZbEpxTTNwUmJtUkRkekJaVkZKbmRFTXJNRXhRVVhOT1F6Tm1Ua05oTUV4cVVtdzVRM2s9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору