EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство, Фоторепортаж
  3522  20

 Захисники Біличанського лісу просять Верховну Раду внести ліси Київщини до складу столиці: "За десять років ліс скоротився в п'ять разів". ВІДЕО+ДОКУМЕНТИ

Правозахисна громадська організація "Всеукраїнська організація "Петиція України" закликає українців підтримати ініціативу щодо захисту лісів Київської області від незаконної вирубки.

Про це Цензор.НЕТ розповіла керівник ініціативи Олена Очеретяна.

...

За її словами, ініціатива почалася зі звернень мешканців Коцюбинського, які вже вісім років борються з незаконною вирубкою лісу.

"Люди вже сім років судяться, але як рубали, так і продовжують рубати ліс. За десять років ліс скоротився в п'ять разів. Фактично там вже поля", - розповіла Очеретяна, демонструючи відео з дрона, на якому видно результати катастрофічній вирубки.

Дивіться також: Захисники Біличанського лісу просять включити ліси Київщини до складу столиці. ВІДЕО
Свого часу був вироблений концепт розвитку лісів Київщини, ініційований Київоблрадою і затверджений у серпні 2015 року. Там йдеться не тільки про Біличанський ліс, але про інші ліси області. Згідно з документом, ці землі повинні бути передані місту.

лес беличанский
Указом в. о. президента території лісу (6,4 тис га) були включені до складу національного парку Голосіївський ще 1 травня 2014 року. В указі Турчинова сказано, що підпорядкування лісу змінюється "шляхом розширення його (Голосіївського національного парку) території на 6462,62 гектара за рахунок земель ККО "Київзеленбуд "). Але землі Біличанського лісу ніколи не належали "Київзеленбуду").

Це підтверджується у відповіді Міністерства екології та природних ресурсів на запит народного депутата України Михайла Гаврилюка щодо Біличанського лісу. Там чітко вказується, що ця земля не належить "Київзеленбуду". По суті тисячі гектарів лісу залишаються без господаря - через брак землекористувача.лес беличанский

лес беличанский

Оскільки внести зміни до президентського указу неможливо, активісти домагаються процедури, згідно з якою стало б можливим виконання концепції розвитку лісів, а значить, з'явився б господар лісу, почався пошук інвесторів.

"Чому ця територія потрапила до Києва, мені складно оцінити. Але важливо досягти кінцевої мети - появи землекористувача цієї території і подальшої її охорони. Ми далекі від політики, працюємо на громадських засадах, - пояснює Очеретяна. - Як юрист я розумію, що указ в . о. президента мертвонароджений, і він не буде втілений у життя. Ми не ініціюємо петицію президенту, тому що наразі це не його парафія. Він своє слово вже сказав. Сьогодні нам потрібно за документами розмежувати Київ і Київську область. Це в компетенції тільки парламенту. Тоді ці землі будуть віднесені або до Києва, або до області. І тоді нарешті з'явиться землекористувач. Тільки тоді цей указ може бути виконаний".

Голосіївський національний парк починається ще в місті, огинає на півдні і на південному заході і по суті повинен закінчуватися в Коцюбинського. Текст відповідної петиції можна подивитися ТУТ.

Читайте: Донеччині загрожує екологічна катастрофа: в питну воду може потрапити ртутна порода, - ГУР Міноборони

Керівник ініціативи підкреслила, що портал "Петиція України" докорінно відрізняється від усіх попередніх, гарантуючи супровід питання аж до його виконання, а не тільки обмежується збором підписів:

"Якщо просто зібрати підписи під петицією, результату не буде. До того ж сам інститут петицій в Україні дискредитовано. Люди підписують петицію до органів влади, набирається достатня кількість голосів, а їм пишуть звичайну відписку, мовляв, питання розглядається. Або ще гірше - петиція може бути адресована відомству, яке не має права вирішувати конкретне питання. Тоді проблема просто зависає".

"Петиція України" має намір супроводжувати питання, які беруть на розгляд, аж до їхньої остаточної реалізації.

"Ми як юристи беремо в роботу проблему спільно з місцевими фахівцями і активістами. По суті, працює тріумвірат: ініціатори, юристи та супровід медіа. Ми збираємо голоси під петицією, потім йдемо конкретно в той орган, який займається саме цим питанням. Після цього ми надаємо повний юридичний супровід цього питання - аж до оскарження рішення органів влади, якщо воно ухвалено незаконно чи не відповідає очікуванням ініціатора. У випадку з Біличанським лісом наша мета - створення господарюючого суб'єкта, до якого можуть отримати доступ люди, які підтримали петицію. Далі будуть розглядатися питання про залучення інвестора для охорони цих лісів і створення рекреаційних зон", - зазначила Очеретяна.
Источник: https://ua.censor.net.ua/v388157
VEhrNGRrdzVRemN3V21KU1oxaDZVWFJrUXpZd1REZFJkVGxES3pCTVVGSnNkRWRRWms1RFV6QkxRamd3U25KUmRVNUhXREJNU2pnd1NuSlJkVTVIV0RCTVRGSm5aRWROTUV4eVVYTkRSRkYyZEVONE1FeDJVWE5PUjBJd1dVeFNha0U5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору