EN|RU|UK
 Київські новини, Здоров'я
  24323  41

 Столична влада закриває очі на "зольні бурі" на Позняках. Кияни звинувачують Дарницьку ТЕЦ. ВІДЕО+ДОКУМЕНТ

Мешканці столичного масиву Позняки регулярно страждають від потоків суміші золи і пилу. Пік останньої "атаки" припав на 6 червня.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомили жителі масиву.

Вони надали відео, як "зольна буря" рухається проспектом П. Григоренка. Причиною стихійного лиха вони називають роботу ТЕЦ-4, а саме золовідвал на озері Гарячка. Це відкрита, заглиблена у землю технічна водойма. На золовідвалі складуються золошлакові відходи, що виникають під час спалювання в котлотурбінному цеху ТЕЦ вугілля.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Україна почала перехід економіки до "зеленої" моделі розвитку, - Семерак

...

"Розміщення золовідвалу Дарницької ТЕЦ на озері Гарячка суперечить державним санітарним правилам планування та забудови населених пунктів, ДБН В.2.5-77: 2014 Містобудування. ДБН" Планування і забудова міських і сільських поселень", - зазначив Віталій Дикий, один з активістів, що борються за чистоту Позняків.

За його словами, місцева влада та еко-інспекція закривають на проблему очі.

"Дарницька РДА - повне ігнорування проблеми, КМДА - намагається скинути проблему НА КП "Плесо", Нацполіція не відкриває кримінальних проваджень (цілий ряд порушень, які підпадають під статті КК описані розділі VIII). Злочини проти навколишнього середовища ст. 253, ст. 239, ст. 237, ст. 236, ст. 238, ст. 241, ст. 242). Працює тільки центральний орган влади -існує судова справа № 826/301/16 26 квітня 2016 року, ініційована Державною екологічною інспекцією", - додав Дикий.

При цьому КП "Плесо" скаргу Дикого відмовилося розглядати.

Він також надає відповідь з Дарницької РДА.

Там повідомили, що місце видалення відходів розробляє "Енергогенеруюча компанія "Дартеплоцентраль" і погоджує з Держуправлінням навколишнього природного середовища в місті Києві. У 2008 році Інститут гігієни та медичної екології ім. Марзєєва АМН України дійшов висновку про те, що золошлакова речовина є малонебезпечною і за належного ставлення не становить небезпеки для людей і навколишнього середовища. Скарга киян про те, що норми експлуатації золовідвалу не дотримуються, в РДА проігнорована.


рга дарницкая

рга дарницкая
Жителі запевняють, що під час "зольних бур" на вулицю практично неможливо вийти.

"Наслідки цієї проблеми будуть років через 10-15 ... Пошук постраждалих від золи з Гарячки сьогодні - це все одно, що було б шукати постраждалих від першотравневої демонстрації в Києві в 1986 року", - зазначив житель масиву Олександр Івахнюк.

Фахівці зазначають, що тривалий контакт із зольними шлаками може призвести до бронхіту, шкірних хвороб і навіть онкологічних захворювань.


Ще два місяці тому на гарячу лінію КМДА з приводу незадовільної роботи золовідвалу Дарницької ТЕЦ звертався фотокореспондент Влад Содель. Там журналісту порадили звертатися в органи центральної влади.

"Отримав тупу відписку не за темою, замість відповіді на питання про зольні бурі, вони мене запевнили, що Дарницька ТЕЦ не забруднює повітря, і взагалі їх вихлопом корисно дихати", - написав Содель.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Захисники Біличанського лісу просять Верховну Раду внести ліси Київщини до складу столиці: "За десять років ліс скоротився в п'ять разів". ВІДЕО+ДОКУМЕНТИ
Источник: https://ua.censor.net.ua/v392716
VEhrNGRrdzVRek13VEZSUmRuUkhRVEJNTjFGemFXWlNhak42VVhSa1F6WXdURGRSZFRsREt6Qk1VRkpzZEVkUVprNURZVEJLZWxGc1RrTlJaazVEWnpCS1ZGRnJTSHBSYlhSRE5EQmFabEZ6WnowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору