EN|RU|UK
 Суспільство
  9309  209

 Україна виділяє забагато коштів на вищу освіту і недофінансовує середню, - заступник голови Мінфіну Марченко. ВIДЕО

В Україні на вищу освіту щороку витрачають з держбюджету близько 20 млрд гривень, або 1,5% від ВВП.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в ефірі Громадського заявив заступник голови Мінфіну Сергій Марченко.

За його словами, Мінфін разом із Міністерством освіти переглядає фінансування освіти, щоб збалансувати кошти на вищу та середню загальну освіту.

"Ці перекоси не йдуть на користь ні державі, ні студентам. Україна порівняно з іншими країнами витрачає на вищу освіту значно більше коштів від ВВП, ніж ті країни, які можуть собі дозволити витрачати коштів більше", - зазначив він.

Зокрема, Мінфін перегляне систему виплат стипендій.

"Ми пропонуємо економію за рахунок того, що ми стипендії не будемо платити 80% студентів. Будемо підвищувати стипендії найкращим і підвищимо рівень тої стипендії для малозабезпечених студентів. Чому ми не можемо зробити за рахунок того, що ми не будемо платити всім потрошку, збільшити економічний фонд, щоб це була достойна стипендія. Щоб це давало мотивацію навчатися на відмінно", - сказав Марченко.

Він запевнив, що стипендіальний фонд не зменшиться. У 2017 році на стипендії в Україні передбачено понад 6,5 млрд гривен.

Читайте також: Мінфін пропонує з 2017 року перейти на європейську практику і розділити стипендії на академічні та соціальніТакож дивіться: "Гроші на освіту, а не на війну", - "борці за стипендію" влаштували дебош на прес-конференції. ВІДЕО (оновлено)
Источник: https://ua.censor.net.ua/v403781
VEhrNGRrdzVReXN3V1VoUmMzUkhWekJaVEZGelNIcFNaMlJIUXpCTWFsRjJPVU14TUV3elVYUk9SMWN3V21RNE1GbFVVbXgwUXprd1RFUlJkbVJIUWpCWlVGRnpkRU4zTUV3elVYWmtSMUJtVGtOak1GcGlVWFprUjBVd1dtSlJkbGg2VVc1T1IxY3dURE5SZG5SSFFqQk1URkpzZEVkRE1FeG5QUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору