EN|RU|UK
 Суспільство
  24912  66

 "Так ми по-своєму руйнуємо фундамент "русского мира": українські бійці запустили проект Казки.UA, читаючи казки українською мовою. ВIДЕО

Українські воїни запускають проект Казки.UA, у межах якого читатимуть казки українською мовою.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ повідомив Казбек Абдурзаков, ініціатор проекту, офіцер 57-ої Окремої мотопіхотної бригади, командир штурмового спецпідрозділу "Шалена зграя". Також Абдурзаков був нагороджений орденом "Народний герой".


Він чеченець за національністю, який живе в Україні впродовж 20 років. Каже, що на війні зрозумів: визволяючи Україну від окупантів, необхідно всіма можливими способами звільняти й українську мову, яку понад сто років гнітили.
...
"У сьогоднішньому стані війни російська мова - це перше, через що ворог поширює свою брехню на армію своїх рабів. Це сумна правда. Так ми по-своєму руйнуємо фундамент цього "русского мира".

Я не скажу, що дуже добре знаю українську мову. Так, я російськомовний, але я розумію, що люди, які говорять цією мовою, нас убивають. Знаю багато представників мого народу, які принципово цією мовою не творять. Я не маю нічого проти всіх нормальних російськомовних людей і не хочу розпалювати конфлікт. Це справа вибору кожної людини. Але, перебуваючи і живучи в Україні, я вважаю, що тут має бути українська мова. Вона мені подобається, і я намагаюся нею говорити", - зазначив боєць.

абдурзаков

Півроку воїни (Казбек Абдурзаков, Олег Федаш, Руслан Токалюк, Різван Дудаєв, Євген Колодій) озвучували і записували тексти казок. Паралельно писали програму-додаток для спрощеного доступу до них дітей. Слухаючи казки, маленькі українці зможуть прочитати текст, прикрасити героїв тієї чи іншої історії і навіть скласти пазли картинок із сюжетів казок.

Вийшов перший реліз додатку Казки.UA для мобільних пристроїв на базі Android і IOS. Додаток уже можна звантажити в PlayMarket і AppStore. За словами бійців, дуже ймовірно, що додаток з'явиться в мережах і у мобільних операторів. Частина контенту буде платною.
...
Також Казбек запустив соціальний проект "Татковi казки", де воїни ЗСУ з різних підрозділів зачитують уривки казок своїм дітям.
...
"Ідея "Таткових казок" така: якщо вже ця задумка пішла від армії, то читати повинні чоловіки, які служать на передовій і в частинах, - зазначив ініціатор. - Вони зараз не зі своїми сім'ями, а за допомогою проекту можуть почитати казки своїм дітям, а діти мають змогу почути голос своїх батьків. Вирішили не позбавляти такої можливості і мам. Наприклад, у нас у батальйоні служать жінки.

Надалі мають намір задіяти поліцейських, волонтерів, лікарів. Але символічно, що початок було покладено саме в армії. Такі казки стануть окремою книгою".

За словами Абдурзакова, їхній проект важливий не стільки для дітей, яких виховують в Україні, як для дітей, які виїхали за кордон.

"Вони вчать англійську, французьку ... а свою рідну мову обмежено. Естафета розпочалася з відеоформату. Хлопці читали свої казки прямо з передової. І народні, й авторські. Ніхто не обмежує. Я пишу свої філософські казки. Війна сприяє філософії. Адже мій позивний Страннік від слова "странний", так що намагаюся відповідати. Для зручності і щоб було менше плутанини, ми одразу кажемо людині, яку казку вона може прочитати. Але кожен може вибрати і сам", - підсумував воїн.


Отримані від проекту гроші буде спрямовано на потреби армії.
Источник: https://ua.censor.net.ua/v418039
VEhrNGRrdzVSMFF3VEhKU1owNURkekJhWmxGMlpFZENNRmw2VVhWMFEzZEpUa000TUV3M1VYTjBRM2RtVGtNMk1FeEVVWFE1UXpZd1RHZzRNRXhNVVhaMFF6Y3dURGRSZG1SSFF6Qk1XRkpuVGtNMFprNURkekJaUkZGMlRrZFhNRms1T0RCTVZGSnNkRWRETUV4blBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору