EN|RU|UK
 Політика України
  4496  116

 Ситник відзвітував про роботу НАБУ на антикорупційному комітеті Ради: "Без створення Антикорупційного суду всі наші зусилля будуть залишатися нульовими". ВIДЕО

Глава Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник відзвітував про роботу НАБУ в комітеті Верховної Ради з протидії корупції.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на 112 Україна.

...

"Сьогодні у провадженні НАБУ і САП перебуває сотня справ. Загальна сума збитків у цих справах становить 82 млрд грн. 50 справ САП направила до суду. Прямо відшкодовані 115 млн грн, у тих справах, які перебували в провадженні, а також значну кількість коштів вдалося запобігти розкраданню в результаті знищення корупційних схем", - сказав Ситник.

"Станом на сьогодні ми маємо 150 детективів. Майже повністю укомплектований штаб прокуратури (Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. - Ред.). У нас закінчується конкурс на детективів. У принципі, ми плануємо, що після цього конкурсу у нас залишиться 38 вакансій детективів", - сказав Ситник, зазначивши що "діяльність 150 детективів НАБУ можна порівнювати з роботою 15 тис. прокурорів ГПУ".

Ситник зазначив, що відсутність Антикорупційного суду залишається серйозною проблемою для боротьби з корупцією.

"Зараз сума арештованого майна налічує мільярди гривень. У принципі, якщо ми доб'ємося вироків суду, то вперше в історії є реальні шанси повернути ці кошти. Повертаємося до теми Антикорупційного суду - і логічно, і організаційно це правильно. Без створення Антикорупційного суду всі наші зусилля залишатимуться нульовими. Маючи досвід створення антикорупційного органу з нуля, можу сказати, що за умови ухвалення відповідного законодавства, цей суд можна створити до кінця року", - сказав Ситник.

Він додав, що антикорупційні справи розслідуються по всій Україні, але є об'єктивні причини затримання їх розгляду. "Не у всіх судах можна сформулювати трійки (колегію трьох суддів. - Ред.), тому що справи нашої категорії повинні слухати судді в складі трьох осіб зі стажем роботи п'ять років. Це призвело до того, що справи постійно переміщаються між судами", - пояснив Ситник. Зокрема, на підтвердження затримок з розглядом справ НАБУ прокурор Антикорупційної прокуратури Максим Грищук зазначив, що "справа про незаконне збагачення прокурора сил АТО Кулика 4 місяці в суді, але до сих пір не слухається".

Також він порушив питання про необхідність надання НАБУ права на прослуховування: "Ми хочемо, щоб НАБУ мало контрольоване СБУ автономне прослуховування - в режимі офлайн".

Разом з тим, Ситник зазначив, що потребує вирішення питання чіткого розподілу підслідності між правоохоронними органами.

"Є поодинокі випадки, коли важко визначити, чиї повноваження в тій чи іншій справі. Але все це вирішується законно. Розслідування справ чужої підслідності може стати причиною виправдувальних вироків щодо корупціонерів. Коли бачимо, що отримана інформація не належить до нашої підслідності, передаємо іншим органам. Однак всі хочуть велику рибу", - пояснив він.

Крім того, Ситник констатував, що доступ до бази е-декларацій від НАЗК НАБУ так і не отримало: "У перевірці декларацій ми хотіли б більшої активності НАЗК або хоча б отримати доступ до реєстру декларацій. Аналітики і детективи НАБУ зараз перевіряють е-декларації, як журналісти, бо не мають доступу до реєстру декларацій".

Коментуючи запитання щодо конкретних справ, Ситник зазначив, що окремий відділ НАБУ займається провадженнями, пов'язаними з "Укрзалізницею": "Укрзалізниця" - це широке поле для розслідувань НАБУ. У нас цілий відділ цим займається". Також, Ситник акцентував, що з незрозумілих для нього причин, після затримання керівника держпідприємства Запорізький титано-магнієвий комбінат (ЗТМК) з ним був продовжений контракт і він продовжує керувати підприємством: "Коли ми затримуємо керівника ЗТМК, йому чомусь продовжують контракт, він продовжує керувати підприємством".Источник: https://ua.censor.net.ua/v428066
TUV3elVYTk9SMGN3V21KUmRuUkRPVEJNUkZGMU9VZE5NRXd6VVhSVFJGRnpUa001TUZsTVVYVk9Rell3VERkU1owNUhSREJNTDFKb2RFZFhNRXh1VVhaa1F6RkpUa040TUZrM1VtZE9ReXRNZVM5UmIyUkROREJaVEZGMlpFTTBNRXh2ZGt3NVF6RXdUSFpSZEdSRE5qQlpURkpuVGtNck1Fd3pVWFprUXpGSlRrTXdNRXhZVVhWMFF6Y3dURVJTWjA1SFJEQk1URkZ6VGtNNU1Fd3pVbW96ZWxGdVpFTlJNRXBJVVc4emVsRnJPVU5tTUV0T09EQktSRkYyWkVkRE1FeHFVWFYwUXlzd1dVUlNaemxETHpCWllsSnNkRU0xTUV3elVYTkRSRkYyT1VkQk1FdzNVWFYwUjBRd1dVUlJjMDVIUXpCWlVGSm5Ua04zWms1RFpEQktSRkZzT1VOaA==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору