EN|RU|UK
 Політика України
  98561  167
Матеріали за темою:

 Безвіз для України: календарний графік процесу та особливості роботи. ВІДЕО

Депутати Європарламенту на пленарному засіданні в четвер проголосували за надання Україні безвізового режиму при відвідуванні її громадянами країн Шенгенської зони. Це рішення підтримав 521 депутат, 75 висловилися проти, 36 утрималися.

До введення безвізового режиму між Україною та ЄС залишилося всього одне рішення. Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з країнами ЄС для громадян України. Після голосування в Європарламенті український безвіз повинні схвалити в Раді ЄС, повідомляє Цензор.НЕТ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Порошенко подякував президенту Європарламенту Таяні за "історичне" голосування за безвіз для України

Європейська правда
оприлюднила детальний календарний план, який є в розпорядженні видання. "Цей документ свідчить, що Франція не відмовилася від наміру штучно відсунути наше рішення на період після президентських виборів", - наголошують у повідомленні.

Україна пройшла етап, після якого навіть скептикам доводиться визнавати: рішення про безвізовий режим уже близько. Більш того, тепер про невідворотність безвізу говорять не лише політики (як наші, так і брюссельські), але й офіційні органи.

Формально рішення ще має пройти кілька етапів. Після сьогоднішнього голосування в Європарламенті прийняття безвізового режиму чекає наступна процедура:

1) у гру вступають країни-члени: посли повторно підтримують прийняте рішення і вносять його до порядку денного зустрічі міністрів;
2) рішення приймається кваліфікованою більшістю Ради міністрів ЄС;
3) тільки після цього рішення підписують президент Європарламенту і представник головуючої країни (Мальти);
4) воно публікується в офіційному віснику ЄС (цей етап зазвичай займає до тижня, хоча термінові рішення публікують уже наступного дня);
5) після цього відраховуємо 20 днів... і можемо їхати на кордон без візи.

Також читайте: ЄП тиснутиме на країни ЄС, щоб завершити процедуру надання Україні безвізу, - євродепутат

"На даний момент календар такий: комітет ЄП - 9 березня; пленарне засідання ЄП - орієнтовно, 4 квітня, можливо - 3 квітня; посли ЄС - 26 квітня; Рада ЄС - 11 травня (голосуватиме Рада міністрів закордонних справ, хоча вона є непрофільною); підписання - орієнтовно 15 травня; публікація - орієнтовно 22 травня, початок роботи безвізового режиму - орієнтовно 11 червня", - наголошують у повідомленні.

Зазначимо, що ті етапи, де немає примітки "орієнтовно", прив'язані до засідань органів ЄС, графік яких визначено заздалегідь.

Громадянам України треба буде мати при собі біометричний паспорт (без нього доведеться оформляти візу) і страховий поліс. У тому випадку, якщо в людини, яка перетинає кордон, є паспорт старого зразка і відкрита віза - вона, як і раніше, буде підставою для в'їзду в шенгенську зону, повідомляє ВВС.

Якщо в'їжджаєте з біометричним паспортом без візи, співробітники прикордонслужби можуть поцікавитися, куди і навіщо їдете, запитати про наявність зворотного квитка або броні в готелі, а також про наявність достатньої суми грошей для поїздки (ніяких виписок із банку - тільки готівка або кредитна карта). Така норма поширюється на всіх громадян третіх країн із візовою лібералізацією. Зазначають, що візитів може бути скільки завгодно, проте слід пам'ятати: безвізовий режим не дає українцям права роботи в ЄС; це також не дає підстав для виїзду на постійне проживання. Тобто в цих двох випадках українцям потрібна буде спеціальна віза.

Також дивіться: Європарламент проголосував за безвізовий режим з Україною. ВIДЕО

Подорожувати можна буде без права роботи на 90 днів кожні півроку. Це стосується всіх країн ЄС, за винятком Великобританії та Ірландії. Зате українці зможуть їздити без віз у чотири країни, що не входять в ЄС, однак входять у Шенгенську зону - Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.Прикордонники теоретично можуть вимагати показати запрошення або бронювання готелю, а також зворотний квиток і підтвердження фінансової спроможності. Фінансову спроможність зазвичай доводять випискою з рахунку або готівкою з розрахунку 50 доларів на добу. Ці документи прикордонники країн ЄС іноді просять показати і зараз навіть при наявності шенгенської візи.

Що потрібно для безвізової поїздки?
  • Біометричний паспорт для виїзду за кордон
  • Підтвердження наявності грошових коштів (зазвичай це доводять випискою з банківського рахунку або пред'явленням готівки в розрахунку 50 доларів на добу)
  • Документи про мету поїздки
  • Поліс медичного страхування
  • Поліс страхування цивільної відповідальності автовласника (в разі подорожі на автомобілі)
  • Підтвердження планів повернутися в Україну (зворотний квиток)

На скільки можна їхати?
  • На 90 днів протягом кожних півроку
  • У бізнес-, туристичних і сімейних цілях, для навчання, ділових поїздок та участі у виставках, конференціях.
Источник: https://ua.censor.net.ua/v435242
TUV4SVVYUmtRek13VEV4U2JIUkRNekJNTjFGemRFTTBNRXhyWnpCWlJGRjBaRU15TUV4cVVYWkRSRkYwZVVSU2JFNUhRa3g1T0haTU9VTTJNRXhFVVhVNVF6RXdURE5SZEU1RGR6QlpRamd3VEVoUmRHUkRNekJNVEZKc2RFTXpNRXczVVhOMFF6UXdUR3RuTUZsRVVYUmtRekl3VEdwUmRraDZVV2hPUTNrd1dVUlJkblJIUWpCTU4xSnFkRU16
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору