EN|RU|UK
 Політика України
  70597  519

 Рада ввела 75-відсоткову квоту на українську мову в телеефірах. ВIДЕО (оновлено)

Рада схвалила законопроект №5313, яким пропонується зобов'язати загальнонаціональні телеканали транслювати 75% ефіру державною мовою.

За це рішення проголосували 269 нардепів, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.
...

Згідно із законом в загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій, які здійснюють ефірне або багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, передачі, фільми і новини державною мовою мають становити не менш ніж 75% загальної тривалості передачі і фільмів у кожному з проміжків часу між 7:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00.

Для телеканалів місцевої категорії мовлення ця квота становить 50%.

Фільми та передачі виробництва СРСР недержавною мовою потрібно субтитрувати українською.

Квоти не застосовують до: телекомпаній іноземного мовлення; телекомпаній, які показують науково-просвітницькі передачі на офіційних мовах Європейського Союзу; телерадіокомпаній, які здійснюють радіомовлення; телеканалів, освітні програми яких спрямовані виключно на вивчення іноземних мов.

Передача вважається україномовною, якщо всі виступи (репліки) ведучих та учасників передано українською. Для прямого ефіру передбачено м'якші вимоги, там українською повинні говорити тільки ведучі. Можна використовувати інші мови без дублювання й озвучування під час репортажів із місця подій, у коментарях гостей передач, музичних кліпах.

У виняткових випадках, за письмовою згодою секретаря Ради національної безпеки й оборони, в квоти зараховують передачі іншими мовами, якщо вони спрямовані на нейтралізацію загроз національним інтересам у сфері свободи слова.

За недотримання квот телеканалами передбачено штраф у розмірі 5% від суми ліцензійного збору.

На перший рік для телерадіокомпаній передбачено перехідний період, згідно з яким програми, повністю або частково створені чи профінансовані каналом, включають в україномовну квоту.

Источник: https://ua.censor.net.ua/v441008
VEhrNGRrdzVRell3VEV4UmRuUkhRekJNYURnd1dWQlJkWFJIUVRCTVJGSnNPVU01TUZsSVVtcE9Rell3VEVGbk1FeDZVWFowUTNrd1RFSTRNRXBNVVc5SWVsRnZkRU5T
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору