EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  5378  11

 Омелян і Вадатурський звинуватили один одного у Facebook у блокуванні реформ інфраструктури. ВIДЕО

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян і народний депутат (фракція БПП) Андрій Вадатурський обмінялися взаємними звинуваченнями в соцмережі.

Як передає Цензор.НЕТ, на сторінці в Facebook Міністр інфраструктури України Володимир Омелян звернувся до нардепа Вадатурського. Наводимо його текст повністю.

"Є такий народний депутат Андрій Вадатурський. Який на словах за розвиток річок, вільну конкуренцію, а на ділі - робить все можливе, аби жодного закону схвалено не було вже два роки поспіль. Чим гальмує десятки, якщо не сотні мільйонів доларів іноземних і вітчизняних інвестицій у річкову галузь, створення нових робочих місць, будівництво барж і річкової інфраструктури, переведення транспортування вантажів з автошляхів на річку.
За нашими підрахунками, кожен мільйон тон вантажів з дороги на річку дає економію близько 800 млн грн на відновлення доріг після вантажівок. Лише Дніпро з нинішніх 5-7 млн тон здатен транспортувати до 35 млн тон/рік. Майже 30 млрд гривень економії щорічно для державного бюджету. Це більше коштів, аніж отримує Укравтодор.

Є така компанія "Нібулон", яка, звісно ж, немає жодного стосунку до пана Вадатурського. Компанія справді, в рамках своїх скромних можливостей, щиро інвестує в річку, будує баржі потрошку, залучається до річкових пасажирських перевезень. Фактично, монополіст зернових перевезень на річкових баржах. До речі, підтримує, морально щонайменше, мера міста Миколаєва, який нещодавно, чомусь, втікав від Нацполіції через вікно свого кабінету.

А ось на відео черга вантажівок до бази Нібулона в Миколаївській області.

...

Всі! Всі без виключення вантажівки з нарощеними бортами, переобладнані без будь-яких дозволів. На око, везуть 60-80 тон щонайменше, що в 1,5-2 рази перевищує дозволені законом 40 т. Це, щоправда, менше, аніж 120-140 т ще два роки тому, але навіть після 60 т доріг не буде!

Здавалося б, вітчизняна компанія, зацікавлена в розвитку країни, встановлює ваги у себе на території і каже кожному перевізнику: "хлопці, більше 40 т вантажівок не приймаємо! Так каже Закон!". Так, як це з початку сезону зробили державні морські порти.

Пане Вадатурський, закон про суворий контроль за перевантаженнями ми далі не підтримуємо теж? Чому? Він вже рік у парламенті. Ви ж так любите опікуватися тендерами Миколаївського облавтодору, втручатися в кадрову політику, ділити за лише Вам відомим принципом дорожні компанії на хороші і погані.

Порадьте Нібулону, це найкращий спосіб зберегти залишки ще не знищених доріг Миколаївщини.

От, дивні вітчизняні компанії, що МАУ, що Нібулон. На словах за ринок, вільну конкуренцію, а самі роблять все можливе, аби зберегти залишки монополії. Зрозумійте нарешті: вам треба вчитися конкурувати, від цього виграють усі і ви в тому числі.

Тепер, від лірики до дій. Наступного тижня на Миколаївщину будуть перекинуті ще три комплекси габаритно-вагового контролю. Додаткові підрозділи трансінспекції вже там, провадять документальну перевірку незаконного переобладнання вантажівок. Нацполіція пообіцяла перейти на посилений режим патрулювання дотримання температурного режиму.
Штрафи будуть максимальні, для всіх!

Сподіваюся на Вашу координацію на місці, Олексій Савченко. Краще від Вас це не зробить ніхто.

У коментарях під цим постом у соцмережі розгорілася гаряча дискусія. До неї приєднався і депутат Вадатурський, до якого звертався міністр. Наводимо також повністю відповідь депутату Омеляну:

"Є такий міністр України Володимир Омелян, який нібито відповідає в країні за інфраструктуру, але по кожному напрямку спостерігаємо лише погіршення ситуації. На кожну проблему - тисяча відмазок, чому не вирішується.

Все йому щось заважає працювати. То часу не вистачає, то грошей, то всі ж ті кляті попередники, ніяк не відійдуть в минуле. Пане Омеляне, так ви ж такі самі. Не бачу різниці. Популізм, нефаховість і просовування схем по всім фронтам - це ваше всьо.

І, певно ж, не дуже подобається, коли хтось починає називати речі своїми іменами, викривати справжні наміри і тикати в них носом.

Вадатурський «гальмує» прийняття закону про внутрішній водний транспорт, - пише пан міністр. Слухайте, по-перше, я балотувався до парламенту не для того, щоб бездумно натискати на кнопки. Подібний тиск на мене аж ніяк не діє.
А по-друге, я вже втомився повторювати, на що насправді націлений проект, який так активно просовують під прапором «багатомільйонних інвестицій» та «розбудови річкової інфраструктури». Пропонується почати банально «обілєчівать» річку, щоб забезпечити зарплатою своїх людей. Детальніше описував у статті - https://lb.ua/.../369776_richkovi_perevezennya... Вже п'ятий раз цей законопроект подають і постійно виправляють недоліки. Мабуть, тому що Вадатурському не сподобався! Почуйте себе зі сторони)

Проект не відповідає європейським стандартам і директивам. Вам, як проєвропейському політику, це повинно бути відомо. До того ж ви буцімто мрієте, що по Дніпру почнуть перевозити до 35 мільйонів тонн вантажів. Але темпами "реформи", яку пропонуєте, Україна вийде на такі обсяги хіба що через 150 років. Підраховано академією внутрішнього водного транспорту. Тобто, це не самоціль. За гаслами - схема, от і все.

Я не зацікавлений в тому, щоб взагалі не прийняти закон, який би регулював річкові перевезення. Ми подали свій законопроект, який зробить річку привабливою для інвестицій реально, а не на словах.

Що стосується вагового контролю, то відео із чергами вантажівок сьогодні можна записати не лише в Миколаєві. І це не #зрада, а свідоцтво вашої упередженості та злочинної бездіяльності. Рік нічого не робити, і почати нагнітати під час збору врожаю - це верх цинізму. За два роки можна б було по всій країні вагові установити і навести лад. Й справа не у відсутності можливостей, а в небажанні. Тому що це також схема, яка продовжує працювати на нових хазяїв. Гроші в карман, не дай Боже ще почнуть возити без перенавантаження, хто ж платити буде!

Ще я не розумію те, як взагалі представник уряду може дозволяти собі розпалювати ненависть людей до тих, хто працює в полі? З одного боку - прем'єр-міністр Volodymyr Groysman говорить, що Україна - потужна аграрна держава, і що розвиток аграрного сектору - це одне із важливіших завдань уряду.
З іншого боку - міністр інфраструктури, який замість створення гідних умов для транспортування продукції оголошує війну аграріям? Це нонсенс.

Раджу всім нам не очікувати змін на краще, поки такі «фахівці» очолюють профільні міністерства. Як за 25 років не було стратегії розвитку, так її і не буде. Й не один я так вважаю, що пану прем'єру час зробити кадрові висновки".
Источник: https://ua.censor.net.ua/v446290
VEhrdlVXNTBRemd3VEZoUmRUbEhVREJNTVRnd1NreFJjMDVETURCTVJGSm5kRWRFTUZsRVVtZGtSMDB3VEhKUmRVNUROVXg1TDFGMFRrTXJNRmxFVVhaMFEzb3dUR2c0TUVwNlVteDBRemt3V21KUmRtUkhSVEJaUkZGelRrZENNRmxNVW1kT1IwUXdUSEpTWjNSSFJEQlpSRkYxUVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору