EN|RU|UK
 Суспільство
  21601  34

 15-річний харків'янин з інвалідністю Микола Мирошниченко став талановитим піаністом, хоча йому відмовили 19 музичних шкіл. ВIДЕО

15-річний харків'янин Микола Мирошниченко сьогодні є талановитим піаністом. Але десять років тому на його здібностях ставили хрест вчителі музичних шкіл, тому що він не міг поворухнути руками і пальцями. Мирошниченко при народженні переніс обширний крововилив у мозок, два інсульти.

Про це інформує Радіо Свобода, повідомляє Цензор.НЕТ.

...


Практично все тіло хлопчика було паралізоване. Медики пророчили йому або смерть, або майбутнє неповносправної людини. Але мати Антоніна Мирошниченко вирішила боротися: спочатку - за синове життя, а згодом - за право вчити його у звичайній середній школі та грі на фортепіано.

Дивіться також: Українських спортсменів урочисто провели на Дефлімпіаду-2017. ФОТОрепортаж

"Я була переконана, що моя дитина буде живою, здоровою, - розповідає Антоніна Мирошниченко в інтерв'ю програмі "Радиво". - Я його лікувала, з ним займалася фізичними вправами. Він у три роки 1000 разів присідав! Ви не повірите: він не міг рахувати, проте 1000 разів присідав. Бігав зі мною до харчування і після. Таким чином ми напрацьовували нові нервові взаємодії, бо у нього це було відсутнє через обширні інсульти в дитинстві".

Ідея розвивати моторику Миколчиних пальців виникла у його батька Миколи Сараєва. Це при тому, що чоловік сам не вмів музикувати. За першим фахом він - художник-оформлювач.

"Щоб відновити рух, енергетику, я вигадав вчити його грі на фортепіано, - пригадує Микола Сараєв. - Він повинен був рухатися, мати моторику пальців, щоб в мозку утворилися сигнали, що відповідають за діяльність рук. На початку я йому давав тугі рукавички без пальців. Вдягав йому на руки і змушував натискати клавіши піаніно через рукавички. Так я примушував рухатися пальці".

У родині Миколу іменують на французький манер - Ніколя. Зараз ним цікавляться організатори обласних, всеукраїнських та міжнародних музичних фестивалів та конкурсів. Натомість кілька років тому батькам відмовляли чи не всі музичні школи Харкова: мовляв, ваша дитина не здатна до навчання. Хтось із розумників навіть радив вирушити до донецької шахти, на півторакілометрову глибину, щоб піаніст із інвалідністю там грав свої гами, пригадує Микола Сараєв.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Інвалід із Львівської області підкорив Говерлу на спецвізку. ФОТОрепортаж

У хлопчика рухалися тільки два вказівні пальці. Втім, батько наполягав: Ніколя повинен опанувати фортепіано.

"У Харкові було 25 музичних шкіл, я обійшов 19. Ніде його не брали. Говорили: "Ми таких вчити не можемо". Вони мали рацію: педагогів музшкіл не вчать працювати з особливими дітьми. Звичайній дитині показують: це роби - він і робить. А у нас були великі проблеми, пов'язані з кровообігом мозку, що спричинило відсутність рухів, порушення психічного розвитку. Це виражалося, як кажуть у народі, у "слабкому розумі". Він не розумів, що йому кажуть, що робити. Тому довелося винайти таку методику, яка б виключала непорозуміння між педагогом і учнем", - розповідає Микола Сараєв.

Враховуючи слабку пам'ять хлопчика, його тато розробив спеціальну методику розбору і вивчення музичних творів: ноти піаністові потрібно не запам'ятовувати, а читати з нотного аркуша.

Нині життя Ніколя цілковито заповнене класичною музикою: кілька годин на день він тренується грі на фортепіано, намагається впоратися зі складними пасажами.

Удосконалюючи техніку гри, він тим самим поліпшує моторику пальців, його рухи дедалі стають розкутішими. Тепер із ним займається Михайло Левандовський - досвідчений педагог із 2-ї харківської музичної школи. Разом готуються до вступу Ніколя у музичне училище.
Источник: https://ua.censor.net.ua/v448483
VEhrNGRrdzVSMWN3VEROUmMzUkRkekJNZGxKc2RFTXdNRXhvT0RCTWVsSm5PVU16TUV4cVVYVjBRM2RtVGtOc01FeEVVbWRPUXpZd1dtSlJjMmM5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору