EN|RU|UK
 Суспільство
  26614  170

 Робота судів дев'яти районів України зупинилася через повну відсутність суддів, - ТСН. ВIДЕО

суд

Дев'ять районів України залишилися без місцевих суддів. У районах, де не залишилося жодного судді на цілий район, шукають вирішення цієї проблеми. Без працівників Феміди люди не можуть ані отримати спадщину, ані оформити розлучення.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться у сюжеті ТСН.

Для жительки Куликівки на Чернігівщині Ганни Дейнеко оформлення спадщини розтяглося вже на півтора місяці, хоча в нормальному ритмі роботи суду це вирішується протягом одного дня. "Думаю, увійду у спадщину, материн пай і батьків, це я отримаю 10 тисяч гривень і ремонти пороблю. Документи вже всі готові до суду. Ну а судді немає. А я тут до чого, що у вас судді немає? Мені гроші потрібні, я гроші люблю і харчі хороші", - говорить мешканка села Вересоч.


Керівник апарату Куликівського суду показує безлюдний кабінет голови. Він спорожнів у вересні, а в травні звільнилася остання суддя з повноваженнями. Судовий зал абсолютно порожній, столи вже починають припадати пилом. За півтора місяці тут не провели жодного судового засідання - судити нікому.Для кримінальних справ існує механізм: їх везуть в апеляційний суд, де вирішують, в який район перенаправити справу. І вже на засідання учасникам процесу доведеться їхати туди - за 100 чи 200 кілометрів. Як наслідок, наприклад, дозволу на арешт, який можна було отримати за кілька годин, доводиться чекати до тьох діб. "Відстань і час, ви розумієте, на користь лише злочинцям", - зізнається керівник Куликівського райвідділу поліції Валерій Слісаренко.

Для цивільних справ альтернатив нема взагалі - лише чекати призначення нового судді. У Куликівці справ уже назбиралося близько сотні. Загалом в Україні жителі 9 районів не мають доступу до правосуддя. Там або одночасно звільнилися усі судді, або ж у них закінчилися повноваження. Без суддів нині Куликівський районний суд Чернігівської області, Лохвицький районний суд Полтавської області, Жидачівський районний суд Львівської області, Яремчанський міський суд Івано-Франківської області, Радивилівський районний суд Рівненської області, також заблоковані суди: Путильський Чернівецької області, Скадовський Херсонської, Нововодолазький Харківської, Карлівський Полтавської області. Там у суддів немає повноважень.

Читайте також: Порошенко призначив 65 суддів у Києві і 18 областях
Источник: https://ua.censor.net.ua/v448740
VEhrNGRrdzVRell3VEVSUmRFNUhRVEJNYURnd1dVaFNaemxETURCTVZGSnFkejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору