EN|RU|UK
 Технології
  7653  20

 Інженери створили роботів, які сортуватимуть радіоактивні відходи на ЧАЕС, - ТСН. ВІДЕО

Енергетики намагаються "приручити" роботів у новому сховищі відпрацьованого ядерного палива на Чорнобильській атомній станції. Ці машини покликані діставати, розбирати і сортувати уранові стрижні.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Нове сховище розташоване в кількох сотнях метрів від ЧАЕС, там досі тривають оздоблювальні роботи, тому фахівці ходять у незвичній формі - будівельній. Утім, випробовування апаратури вже почалося.

Зараз понад 20 тисяч відпрацьованих ядерних збірок із реакторів станції зберігається в старому сховищі, але користуватися ним можна ще 7 років максимум. Тому звели нове вартістю майже в 400 мільйонів євро за гроші головно закордонних інвесторів. Тепер усі уранові збірки треба перевезти: спершу відпрацьоване ядерне паливо зі старого сховища потрапить у нове приміщення по рейках, далі контейнер зі стрижнями перевернуть вертикально та піднімуть у так звану "гарячу камеру". Її енергетики називають "серцем" будівлі - метрові завтовшки стіни обшиті сталевими листами. Контейнер із 9 урановими системами після доставки потрапить сюди, роботи його одразу перемістчть у тимчасовий захисний колодязь, а далі діставатимуть по одній збірці, розрізатимуть та пакуватимуть у нові пенали.


Зараз у "гарячій камері" працюють із імітаторами відпрацьованого палива - ці сталеві стрижні цілком безпечні. Справжні уранові стрижні зможуть потрапити сюди вже на початку наступного року. Процесами керують кілька інженерів, які спостерігають за всім крізь товсте скло, яке не пропускає радіацію, та за допомогою камер спостереження.

Источник: https://ua.censor.net.ua/v456634
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору