"За результатами (кримінального провадження. - Ред.) вчора увечері військова прокуратура Одеського гарнізону Південного регіону затримала тимчасового виконувача (обов'язків. - Ред.) командира частини, підполковника Збройних сил, який не вжив заходів, пов'язаних із застосуванням фізичної сили, вогнепальної та холодної зброї, як це передбачено статутом вартової і постової служби, що призвело до захоплення частини земельної ділянки військової частини і порушення території військового об'єкту", - повідомив він на брифінгу в середу в Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
...
За словами військового прокурора, командира підозрюють у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.426 Кримінального кодексу України (бездіяльність військової влади, яка спричинила тяжкі наслідки, в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років.
"Крім того, затримано і повідомлено про підозру військовослужбовцю за контрактом, який був призначений у добовий наряд черговим групи зі збереженню авіаційної техніки, порушив статутні правила патрулювання, не вжив заходів протидії невстановленим особам, які проникли на територію", - повідомив також А. Матіос.
За його інформацією, караульного підозрюють у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.418 КК (порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 8 років.
Головний військовий прокурор також повідомив, що прокурора Одеської області поінформували про ситуацію з наданням дозволу забудовнику користуватися земельною ділянкою на території військової частини і просять дати правову оцінку цьому.
Він також зазначив, що право власності землі для цього військового об'єкту визначено ще в 1947 і 1948 роках рішенням Ради міністрів УРСР.
"Після цього внаслідок різних об'єктивних і суб'єктивних причин належним чином, відповідно до законодавства України, земля не переоформлена, але зберігає статус земель оборони", - підкреслив А.Матіос.
За його словами, незважаючи на перші спроби захоплення території аеродрому, нібито на підставі дозвільних документів, органи управління військової частини не робили ніяких дій позовного або іншого характеру для недопущення захоплення території військового об'єкту.
Нагадуємо, в Міноборони заявили про рейдерський напад на територію військової частини А-3571 (військового "Шкільного аеродрому") в Одесі. Радник глави поліції Одеської області Руслан Форостяк цю інформацію спростував, назвавши це звичайними будівельними роботами.
Матиос, хватит херню нести!!!!
Первым делом отправил весь офисный планктон на книжный рынок покупать устав, заставил побриться и стричься...
"Часовой применяет оружие в случае явного нападения на него или на объект, который он охраняет"
если данный забор не входил под его охрану, то применять оружие он не мог
за территорией части следит патруль
патруль, как правило не имеет оружия, НО если имеет то применять оружие согласно Устава может только если совершено нападение на патруль!!!
в данном случае, патруль должен был доложить дежурному по части о нарушении, а дежурный по части докладывает командиру части и по распоряжению командира вызывает полицию
дальше разбирается полиция
А вірної кваліфікації без повного вивчення обставин справи (матеріалів провадження) ми не зробимо. Тільки припущення.
если у погибшего будут подвязки в верхах типа Тепловизора и др.....
И хрен меня кто убедит что это не так,если уже на Устав гарнизонной и караульной службы болт ложат...
а с чего мы его слепили? Почитайте на теме о призыве, комменты "патриотов".
еще нигде не видел, что бы стоянка части была границей аэродрома, везде стоянка ВНУТРИ аэродрома
Поки цих суддів не посадять, їх диверсія отак вилазитиме боком.
не стрельнул - тюрьма, а стрельнул - еще больший срок...