EN|RU|UK
 Політика України
  4185  50
Матеріали за темою:

 "Психологічні тести були найскладнішими": новообрані судді Верховного Суду розповіли про відбір. ВИДЕО

Конкурсу з відбору суддів у такому масштабі за останні кілька десятків років не було в жодній країні Європи.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йшлося під час ефіру на телеканалі "Прямий", в якому брали участь новообрані судді Верховного Суду України - Ганна Вронська, Алла Лесько, Олена Кібенко і Володимир Кравчук.
...
Ведуча нагадала, що на посади суддів Верховного Суду було обрано загалом 113 кандидатів. Усі вони були відібрані на незалежній конкурсній основі. Найкращих обирали за допомогою кваліфікаційного оцінювання - це професійні і психологічні тести. Також була перевірка Національного антикорупційного бюро України та Нацагентства з питань запобігання корупції. Зареєструвалися на конкурс більше 1300 охочих, але допустили лише 653 кандидатури. А ще менше - 625 - відправили на кваліфікаційне оцінювання. Майже за рік співбесід і тестів у Вищій кваліфікаційній комісії до фіналу дісталися понад 100 кандидатур - це судді, адвокати, науковці та фахівці із сукупним стажем. Усі конкурсні процедури були розроблені і реалізовані за участі та підтримки українських та міжнародних експертів, в тому числі проекту Європейського Союзу підтримки реформ у сфері юстиції в Україні. Призначення нових суддів - реалізація судової реформи, яку необхідно втілити в Україні відповідно до вимог МВФ.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков, який брав участь в ефірі, розповів про деякі нюанси відбору суддів ВС: "Майже цілий рік тривали процедури. Вперше в Україні, а деякі процедури і вперше у світі. Можу підкреслити, що в таких масштабах конкурсу, принаймні за останні кілька десятків років, не було в жодній країні Європи. Це точно. Коли претендували на 120 посад понад 1300 кандидатів. Фактично всі процедури, або майже все, були в прямому ефірі, коли кожен громадянин України міг спостерігати в інтернеті. Зараз всі досьє, фактично вся інформація про кандидатів, починаючи від їхніх анкет, професійної діяльності і закінчуючи повним текстом наших рішень щодо кожного переможця, є на сайті Комісії та з ними можна ознайомитися. Такого не було ніколи.

Вибирати було дуже важко, адже більшість кандидатів - це професіонали, юристи екстра-класу. Хочу також зверну увагу, що не тільки судді могли претендувати. Знову-таки, вперше претендували і адвокати, і юристи, і вчені, у яких професійний досвід не менше 10 років. І ці співбесіди, які ми проводили (до речі, такої глибини і відкритості ніколи не було), нам дуже непросто далися. Треба було ставити питання з професійної діяльності, про такі надзвичайно важливі речі, як професійна етика, як (вперше знову-таки) доброчесності. І знаєте, навіть для себе з'ясувати, що ми розуміємо під доброчесністю. Показати кандидату, які запитання ми ставимо саме з цієї точки зору. Можу сказати, що, можливо навіть, цей критерій - "доброчесності" - був для нас найважчим, бо це було вперше ".

"По-своєму складним був кожен етап. - розповідає суддя Ганна Вронська. - Тому що ця процедура проходить вперше, і фактично ми не знали, до чого готуватися. Спочатку ми здавали тести, писали практичні завдання, психологічні тести та співбесіди. Для мене, швидше за все, психологічні тести були найскладнішими".

Источник: https://ua.censor.net.ua/v462567
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору